środa, 26 marca 2014

350. Wypaczony odbiór rzeczywistosci

Iluzja to wypaczony odbiór rzeczywistości. Iluzje nakazują nam wierzyć w to, co nie istnieje. Iluzje będą zawsze
i zawsze będziemy je tworzyć. Warto jednak uświadomić sobie te, które wstrzymują nasz rozwój, hamują dążenia do realizacji marzeń i nie pozwalają przyjąć odpowiedzialności za siebie i swoje sprawy. Najbardziej rozpowszechnione to:

ZAJMĘ SIĘ TYM PÓŹNIEJ, PO PROSTU NA RAZIE NIE MAM CZASU…
To iluzja najbardziej popularna. Pojęcie „nie ma czasu” nie istnieje. Czas jest zawsze i tylko ty nie potrafisz podjąć decyzji, jak go wykorzystać. Jeśli coś jest dla ciebie ważne, to czas na to znajduje się automatycznie.

MAM POD KONTROLĄ…
Niczego nie masz pod kontrolą prócz własnego umysłu. Wykorzystaj to, co rzeczywiście masz pod kontrolą, zamiast żyć złudzeniem, że możesz kontrolować cokolwiek innego…

BĘDĘ SZCZĘŚLIWY, GDY…
Wielu ludzi błądzi sądząc, że przyjdzie „jutro”, zdarzy się coś dobrego, problemy znikną i wówczas będą szczęśliwi. Bycie szczęśliwym jest możliwe jedynie w czasie teraźniejszym, a jeśli nie potrafisz znaleźć powodu do szczęścia teraz, to nie znajdziesz go również w przyszłości. Zmień swoją percepcję. Zmień sposób widzenia otaczającego cię świata, a być może zobaczysz, że dla stanu szczęśliwości nie ma potrzeby, by na coś czekać.

MOGĘ ZMIENIĆ INNYCH…
Naprawdę nie warto żyć iluzją, że kiedykolwiek będziesz w stanie zmienić inną osobę. Możesz jedynie zmienić swój stosunek do niej lub zainspirować ją, by chciała sama się zmienić.

ZROBIĘ TO, GDY…
Przestań się oszukiwać, wymyślając sobie kolejny pretekst, by odłożyć coś na potem. Jeśli sprawa jest dla ciebie ważna – zajmij się nią natychmiast, a jeśli nie jest – zrezygnuj bez żalu, bez fałszywych obietnic.

OPEN - Grupa Dobrych Trenerów
Zdjęcie: Sarolta Ban

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz